• Optika až domů aneb internet bez limitů

O projektu OptiKabel

Společnost RegioNET Morava, a.s. je mladou a dynamicky se rozvíjející firmou na poli poskytování multimediálních internetových služeb zejména pro domácí klientelu, jejíž nároky na rychlý internet v posledních letech rapidně vzrostly zejména díky dostupnosti zdrojů s HD videem nebo 3D zobrazovací technologie. Na tento růst požadavků lze reagovat pouze zajištěním velmi robustní distribuční sítě, která velkou rychlostí přenese data od zmíněného zdroje až ke koncovému uživateli. Stejně jako se vyvíjí nejrůznější jiné technologie, pak i technologie přenosů dat prošla svými etapami vývoje. Ve městech dnes bývá dostupná nejrůznější směs přenosových technologií, počínaje prastarou WiFi, které vděčíme za rozjezd internetu ke konci devadesátých let minulého století až po metropolitní sítě založené na optických páteřích. Právě metropolitní sítě se staly dobrou základnou pro připojování mnoha domácích klientů k vysokorychlostnímu internetu a naučily uživatele beze zbytku využívat dnešních možností, které síť síti poskytuje. Na to vše dosud stačilo řešení metropolitních sítí v kombinaci optická páteřní trasa - metalické rozvody k uživateli, čímž byl dán teoretický limit přenosové rychlosti 100Mb/s. Ano, dlouhou dobu tento limit se nezdál být limitem, protože většina komunikačních zařízení ani nebyla pro vyšší rychlosti vybavena a přizpůsobena. Píše se rok 2013 a dnešní svět komunikačních technologií přichází s řádově vyššími možnostmi připojení (běžně 1Gb/s) a tomu také odpovídá dostupnost diametrálně jiných a komunikačně velmi náročných aplikací než před 10-ti lety. Asi nejlepším příkladem je pokrok v oblasti TV a dostupnosti IPTV, tedy internetové TV. Jestliže před 20-ti lety jsme považovali za úspěch kvalitní analogový TV signál hrající bez „duchů", před 5-ti lety byl již samozřejmosti digitální signál DVB-T a před několik málo lety začala éra IPTV, tedy digitálně šířené TV po internetové síti. Dalším logickým krokem je dostupnost FullHD a 3D zdrojů na síti IPTV. Tyto zdroje jsou již dnes dostupné - lze si stáhnou film ve FullHD nebo ve 3D a blízko je i doba, kdy začne vysílání populárních stanic v těchto formátech. Podobně jako na prastaré WiFi technologii není prakticky možné seriózně doručit službu IPTV, pak služby s vysokými kapacitními nároky pro přenos FullHD a 3D bude jen stěží možné nabídnout na sítích s přenosovým limitem 100Mb/s. Z tohoto důvodu byly vypracovány koncepty řešení sítí další generace, tzv. FTTH (Fibre To The Home) neboli optické vlákno až do bytu/domu, které značně posouvají komunikační limity, prakticky desetinásobně a umožňují tak naplno využít dnes již běžně dostupných rozhraní komunikačních prostředků v domácnosti - zejména notebooky, PC, Smart TV apod. Právě s koncepcí FTTH přichází společnost RegioNET Morava, a.s. do Českého Těšína a jeho obyvatelům nabízí službu OptiKabel.

Projektem OptiKabel bychom chtěli zařadit Český Těšín mezi vyspělá evropská města, kde FTTH je již skutečností. Celkově Česká republika v rozvoji těchto sítí velmi pokulhává ve srovnání s evropským průměrem a pro příklad nemusíme chodit daleko - stačí se podívat k našim východním sousedům, na Slovensko. FTTH sítě budované společnosti Orange nám byly velkou inspiraci a pokusíme se i s Vaší podporou tento drobný hendikep dohnat. Češi a Slováci měli vždy mnoho společného a teď máme v Českém Těšíně i možnost srovnat krok s internetovým připojením!

 

Novinky

9.9.2019   - Změna v programové nabídce

Vážení klienti,
k 1.10.2019 chystáme menší změny v naší programové nabídce. Jedná se o celkem 4 nové TV kanály, u 5ti kanálů bude současné SD rozlišení nahrazeno HD verzí kanálů.

Základní programová nabídka Pro začátek

 • Přidání nového kanálu Nasa HD
 • Přidání nového kanálu Šlágr 2
 • Přidání nového kanálu ČT1 SM
 • Kanál Prima Comedy Central v SD verzi nahrazujeme HD verzí
 • Kanál Arena Sport 2 v SD verzi nahrazujeme HD verzí
 • Kanál FilmBox v SD verzi nahrazujeme HD verzí
 • Vyřazení kanálu Óčko Expres – kanál se přesune do nabídky Mých 5/10/15

Tematická nabídka Volný čas

 • Kanál AMC v SD verzi nahradíme HD verzí
 • Kanál Film+ v SD verzi nahradíme HD verzí

Nabídka Mých 5/10/15

 • Přidání nového kanálu Spektrum Home
 • Přidání kanálu Óčko Expres – z nabídky Pro začátek
 • Kanál AMC v SD verzi nahradíme HD verzí
 • Kanál Film+ v SD verzi nahradíme HD verzí

Nabídka Komplet zohledňuje všechny výše uvedené změny.

Příjemnou podívanou
OptiKabel tým

Více novinek >

Kontakt

info@optikabel.cz
(+420) 553 039 933

Optikabel na Facebooku Optikabel na Skype Napište nám

Kontaktní místo
MeshNet Computers
Kysucká 14, Český Těšín
Po-Pá: 8-12 13-16 hod
So-Ne: 9 – 12 hod

Sídlo společnosti
RegioNET Morava, a.s.
Třanovice 350
Třanovice 73953

 

Ano, je to pravda. Postupně se měníme na magentovou barvu společnosti T-⁠Mobile. A zároveň vám tím nově zpřístupňujeme nabídku výhodných mobilních služeb.

Pokud jste naším zákazníkem a obdrželi jste od nás dopis, buďte bez obav a postupujte prosím podle něj. Instalace nových služeb proběhne bez nutnosti pokládání nových kabelů nebo vrtání, pokud už od nás optickou zásuvku máte.

Stačí jen uzavřít novou smlouvu přímo s T-⁠Mobile. O vše ostatní se postaráme a vy si budete jen pohodlně užívat nové služby.