• Optika až domů aneb internet bez limitů

O projektu OptiKabel

Společnost RegioNET Morava, a.s. je mladou a dynamicky se rozvíjející firmou na poli poskytování multimediálních internetových služeb zejména pro domácí klientelu, jejíž nároky na rychlý internet v posledních letech rapidně vzrostly zejména díky dostupnosti zdrojů s HD videem nebo 3D zobrazovací technologie. Na tento růst požadavků lze reagovat pouze zajištěním velmi robustní distribuční sítě, která velkou rychlostí přenese data od zmíněného zdroje až ke koncovému uživateli. Stejně jako se vyvíjí nejrůznější jiné technologie, pak i technologie přenosů dat prošla svými etapami vývoje. Ve městech dnes bývá dostupná nejrůznější směs přenosových technologií, počínaje prastarou WiFi, které vděčíme za rozjezd internetu ke konci devadesátých let minulého století až po metropolitní sítě založené na optických páteřích. Právě metropolitní sítě se staly dobrou základnou pro připojování mnoha domácích klientů k vysokorychlostnímu internetu a naučily uživatele beze zbytku využívat dnešních možností, které síť síti poskytuje. Na to vše dosud stačilo řešení metropolitních sítí v kombinaci optická páteřní trasa - metalické rozvody k uživateli, čímž byl dán teoretický limit přenosové rychlosti 100Mb/s. Ano, dlouhou dobu tento limit se nezdál být limitem, protože většina komunikačních zařízení ani nebyla pro vyšší rychlosti vybavena a přizpůsobena. Píše se rok 2013 a dnešní svět komunikačních technologií přichází s řádově vyššími možnostmi připojení (běžně 1Gb/s) a tomu také odpovídá dostupnost diametrálně jiných a komunikačně velmi náročných aplikací než před 10-ti lety. Asi nejlepším příkladem je pokrok v oblasti TV a dostupnosti IPTV, tedy internetové TV. Jestliže před 20-ti lety jsme považovali za úspěch kvalitní analogový TV signál hrající bez „duchů", před 5-ti lety byl již samozřejmosti digitální signál DVB-T a před několik málo lety začala éra IPTV, tedy digitálně šířené TV po internetové síti. Dalším logickým krokem je dostupnost FullHD a 3D zdrojů na síti IPTV. Tyto zdroje jsou již dnes dostupné - lze si stáhnou film ve FullHD nebo ve 3D a blízko je i doba, kdy začne vysílání populárních stanic v těchto formátech. Podobně jako na prastaré WiFi technologii není prakticky možné seriózně doručit službu IPTV, pak služby s vysokými kapacitními nároky pro přenos FullHD a 3D bude jen stěží možné nabídnout na sítích s přenosovým limitem 100Mb/s. Z tohoto důvodu byly vypracovány koncepty řešení sítí další generace, tzv. FTTH (Fibre To The Home) neboli optické vlákno až do bytu/domu, které značně posouvají komunikační limity, prakticky desetinásobně a umožňují tak naplno využít dnes již běžně dostupných rozhraní komunikačních prostředků v domácnosti - zejména notebooky, PC, Smart TV apod. Právě s koncepcí FTTH přichází společnost RegioNET Morava, a.s. do Českého Těšína a jeho obyvatelům nabízí službu OptiKabel.

Projektem OptiKabel bychom chtěli zařadit Český Těšín mezi vyspělá evropská města, kde FTTH je již skutečností. Celkově Česká republika v rozvoji těchto sítí velmi pokulhává ve srovnání s evropským průměrem a pro příklad nemusíme chodit daleko - stačí se podívat k našim východním sousedům, na Slovensko. FTTH sítě budované společnosti Orange nám byly velkou inspiraci a pokusíme se i s Vaší podporou tento drobný hendikep dohnat. Češi a Slováci měli vždy mnoho společného a teď máme v Českém Těšíně i možnost srovnat krok s internetovým připojením!

 

Novinky

27.6.2019   - Modernizace internetové sítě

Vážení zákazníci,

v současné době probíhá ve vybraných částech sídliště Svibice v Českém Těšíně modernizace internetové sítě společnosti Optikabel (Regionet).

Zákazníky ve spádových oblastech o plánovaných změnách a termínech informujeme prostřednictvím dopisu. Modernizace sítě je zajištěna společnostmi Optikabel a T-Mobile Czech Republic a.s.

Cílem změn je zkvalitnění stávající internetové sítě na nejmodernější evropské standardy. Zákazníci se mohou těšit na kvalitní, spolehlivé a stabilní služby optického internetu a digitální televize, které bude poskytovat společnost T-Mobile Czech Republic a.s.

Optické připojení vede přímo až do bytu zákazníka. Bez nutnosti stavebních úprav. Internet a digitální TV jsou díky modernizaci sítě vysoce stabilní na rozdíl od jiných podobných typů připojení.

Věříme, že Vám spolupráce se společností T-Mobile Czech Republic a.s. a RegioNET Morava, a.s. přinese významně širší nabídku a atraktivnější služby než doposud. Zejména výhodné propojení nabídky pevných a mobilních služeb.

Váš Optikabel

Více novinek >

Kontakt

info@optikabel.cz
(+420) 553 039 933

Optikabel na Facebooku Optikabel na Skype Napište nám

Kontaktní místo
MeshNet Computers
Kysucká 14, Český Těšín
Po-Pá: 8-12 13-16 hod
So-Ne: 9 – 12 hod

Sídlo společnosti
RegioNET Morava, a.s.
Třanovice 350
Třanovice 73953