• Optika až domů aneb internet bez limitů

Často kladené otázky

Proč právě Český Těšín?

Lokalita Českého Těšína pro zavedení služby OptiKabel nebyla vybrána náhodně. V Českém Těšíně působí několik poskytovatelů internetu a nabízí v podstatě téměř všechny možnosti připojení. Téměř. Chybí jen ta jedna poslední - vysokorychlostní internet po optice až k zákazníkovi do bytu či domu - FTTH. Vybudování sítě FTTH je poměrně technologicky náročnou investicí, nicméně její propustnost je tak velká, že lze jen stěží srovnávat momentálně dostupné služby se službou OptiKabel. Víme, že v Českém Těšíně a určitě nejen zde, lidé ocení možnost připojit se k vysokorychlostní sítí, která dnes prakticky nemá kapacitní omezení v rychlosti přenosu, stejně jako před několika lety přecházeli od WiFi služeb k metropolitní síti, aniž by tehdy využili její kapacitu naplno. Z tohoto důvodu byl projekt OptiKabel spuštěn v Českém Těšíně, ve městě, kde uživatele internetu jsou již na komfort moderních služeb zvyklí a jsou dostatečně progresivní na naší nabídku reagovat.

Proč bych měl o změně poskytovatele uvažovat?

Těch důvodů je více. Nejčastějším důvodem bývá samozřejmě cena, ale nemyslíme si, že rozdíl v řádech desetikorun nebo dokonce stokoruny je něco, co by mně jako uživatele internetu mělo motivovat ke změně poskytovatele. Projekt OptiKabel není ani takto pozicován a rozhodně se nesnaží přilákat klientelu na co nejnižší cenu. Hodnota připojení k OptiKabelu leží zcela úplně jinde. Je to zejména ve spolehlivosti této sítě a s naprosto nesrovnatelnou rychlostí oproti konkurenci. Asi nejlépe strategii služby OptiKabel vystihuje naše motto: kde ostatní končí, my začínáme. Projekt OptiKabel si dal za úkol maximální rozšíření mezi tu klientelu, která je zvyklá dopřát si to nejlepší na trhu a přitom za velmi rozumnou cenu. S internetovým připojením je to jako s jakoukoliv jinou spotřební věcí. Pochopitelně se z bodu A do bodu B dostanete 20 let starým autem, 20 let stará barevná televize také poskytuje barevný obraz, 20 let stará pračka také splní svůj účel. I WiFi síť dnes nějak přenese nějaká data, metropolitní síť o to lépe a to, co nabízíme my, tj. síť OptiKabel, je naprosto nekompromisní kvalita nejen v samotném poskytnutí internetu, ale i v dalších službách, zejména IPTV.

Proč je OptiKabel kvalitnější než jiné sítě dostupné v Českém Těšíně?

Fenomén kvality je dán především v přenosovém médiu - to je optický kabel až do bytu uživatele. Po přenosové trase tedy neexistují rušivé faktory, které by šíření internetu mohly ovlivňovat. Navíc je celá přenosová trasa z principu použití optického kabelu zcela pasivní, takže nepotřebuje napájení a je tudíž imunní vůči výpadkům napájení např. v panelovém domě, kdy se při standardním řešení distribuce internetu po metalickém kabelu snadno může stát, že centrální prvek pro daný panelový dům má prostě výpadek - technická závada na zařízení, výpadek napájení apod. Tento prvek naše řešení zcela postrádá, a tudíž zde neexistuje možnost vzniku poruchy. Naše centrální lokalita je velmi kvalitně zálohována, co se týče napájení, ale i primárního připojení k veřejnému internetu. Volbou koncepce FTTH jsme tedy eliminovali značný počet technických prostředků nutných pro připojení klienta k internetu a tudíž již z principu je naše kvalita nesrovnatelná a jak rádi říkáme - nekompromisní.

Co mám pro změnu poskytovatele udělat?

Protože jsme si vědomi, že jakákoliv změna obnáší určitou zátěž zejména v oblasti formalit, jsme připraveni vyřídit vše za Vás. Jediné, co je potřeba udělat, je poslat závaznou objednávku buď prostřednictvím emailu, poštou nebo našeho kontaktního místa Meshnet v lokalitě Svibice a domluvit si termín instalace služby OptiKabel. Dle kapacitních možností našich techniků se budeme snažit Vašemu požadavku vyhovět v co možná nejkratší době a pak už si jen budete užívat našich kvalitních služeb. Samozřejmostí je servis 24/7/365, takže následná péče o Vás je zajištěna.

 

Novinky

27.6.2019   - Modernizace internetové sítě

Vážení zákazníci,

v současné době probíhá ve vybraných částech sídliště Svibice v Českém Těšíně modernizace internetové sítě společnosti Optikabel (Regionet).

Zákazníky ve spádových oblastech o plánovaných změnách a termínech informujeme prostřednictvím dopisu. Modernizace sítě je zajištěna společnostmi Optikabel a T-Mobile Czech Republic a.s.

Cílem změn je zkvalitnění stávající internetové sítě na nejmodernější evropské standardy. Zákazníci se mohou těšit na kvalitní, spolehlivé a stabilní služby optického internetu a digitální televize, které bude poskytovat společnost T-Mobile Czech Republic a.s.

Optické připojení vede přímo až do bytu zákazníka. Bez nutnosti stavebních úprav. Internet a digitální TV jsou díky modernizaci sítě vysoce stabilní na rozdíl od jiných podobných typů připojení.

Věříme, že Vám spolupráce se společností T-Mobile Czech Republic a.s. a RegioNET Morava, a.s. přinese významně širší nabídku a atraktivnější služby než doposud. Zejména výhodné propojení nabídky pevných a mobilních služeb.

Váš Optikabel

Více novinek >

Kontakt

info@optikabel.cz
(+420) 553 039 933

Optikabel na Facebooku Optikabel na Skype Napište nám

Kontaktní místo
MeshNet Computers
Kysucká 14, Český Těšín
Po-Pá: 8-12 13-16 hod
So-Ne: 9 – 12 hod

Sídlo společnosti
RegioNET Morava, a.s.
Třanovice 350
Třanovice 73953